Fransızca Yaz Dil Eğitim Etkinlikleri

cocuk_aktiviteleri_2014
Fransızca ve Türkçe farklı dil ailesine aittir. Fransızca, Hint-Avrupa Dil Ailesinden, İtalik Kelt Grubu’nun İtalik altgrubuna ait Latince kökenli Bir Roman dilidir. (Aksan, 1995:127; Kıran, 1986: 37)

Türkçe ise Ural-Altay Dil Ailesinden Altay altgrubuna girer.  Bu farklı ailelerden oluş her bir ses için olmasa bile, ağız yapısı Türkçe’nin ya da ilk öğrendiği yabancı dilin sesletim özelliklerine alışmış biri için başlangıçta zorluk teşkil etmektedir. Ayrıca, bazı seslerin doğru sesletilmediği zaman iletişim bozukluklarına sebep olduğu halde derslerde zaman kaybı gerekçesiyle sesletim çalışmalarına yeterince yer verilmediği gözlemlenmiştir.

cocuk_aktiviteleri
Bu etkinliklerin amacı, Fransızcayı ilk ya da ikinci yabancı dil olarak öğrenen çocukların, her bir sesi doğru sesletmeleri için önerilen dinlediğini anlamaya yönelik oyunlar, atasözü, bilmece-bulmaca, şiir, tekerlemeleri oyun ortamında etkili bir biçimde öğretmektir.
yabanci_dil_egitimi11
Bu etkinlikler düzenlenmeden önce anketler düzenlenmiş, sözlü görüşme ve gözlem teknikleri kullanılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>