İngilizce Yaz Dil Etkinlik Atölye Kamplarında Neler Olacak?

Yetişkinlerin dil öğrenimi sırasında yaşadığı birçok zorluğa rağmen çocuklar bir veya daha fazla dili kolayca öğrenebiliyor. Bir dili öğrenmek; nesneleri kavramak, ifade etmek ve konuşmak yoluyla gerçekleştirilebilir. İşte İngilizce Yaz Dil Etkinliklerinde Sunacağımız atölye çalışmalarında bunu bulacaksınız.
yaz_kampi

Unutulmamalı ki, dil öğrenmeye ne kadar erken yaşta başlanırsa, öğrenme o kadar kolay, kalıcı ve doğal olur.Çocuk, dil öğrenmekten zevk alır. Çocuk yaşta başlanılan pratik atölyelerle çocuğu dilin gramer ve telaffuzuna ana dili gibi hakim olması o kadar kolaylaşır.
yabanci_dil_egitimi_9

Araştırmalar; çok dil konuşan insanların beyinlerinde, tek dil konuşan insanlardan daha fazla sinir hücresi kullanıldığını, bunun da doğal bir şekilde beyin faaliyetlerini artırdığını gösteriyor. Ancak herşeyden önemlisi dilin etkinliklerle pratik olarak hayatta kullanılarak öğrenilmesidir.
yabanci_dil_egitimi_saros_aslan_aparthotel_15

Dili severek öğrenen çocuk, bunu hayatı boyunca gelişim etkinliklerinde uygular. Hayata bakışının içerisine eğlenerek öğrenmeyi oturtan çocukların derslerinde de başarılı oldukları tesbit edilmiş. Uzmanlar, yaz tatillerinde çocukların yoğun programlar yerine eğlenceli aktivitelere katılmasını öneriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>